Jak dobrać odpowiednią długość łańcuszka?

Wybierając nowy naszyjnik, należy podjąć decyzję nie tylko względem jego wyglądu, rodzaju zawieszki, kamienia szlachetnego czy pereł, które go tworzą. Z praktycznego punktu widzenia i patrząc na kwestię wygody noszenia, należy zwrócić uwagę na długość łańcuszka, która powinna korespondować z potrzebami i wyobrażeniami noszącej go osoby.

Najczęściej spotykane długości łańcuszków wynoszą 45 albo 50 cm. U kobiet średniego wzrostu są to długości optymalne, które ładnie układają się na dekolcie. Panie lubiące nieco dłuższe naszyjniki, które kończą się na klatce piersiowej, powinny z kolei wybrać długość 55 cm lub 60 cm.

Naszyjniki pomiędzy 50 a 60 cm długości doskonale pasują do bardziej formalnych, biznesowych strojów. Jeśli jednak wybierzemy je starannie, mogą sprawdzić się również jako dodatek do prostych, codziennych strojów.

Kluczem w wyborze odpowiedniej długości łańcuszka jest dobra znajomość swojego wygląduskupienie się na cechach, które mają być zaakcentowane i ostrożne rozważnie tego, w czym dana osoba będzie czuła się najlepiej. Dbając o te szczegóły podczas wyboru naszyjnika będą mieć Państwo pewność, że zawsze będzie prezentował się idealnie, akcentując naturalne piękno i przykuwając uwagę otoczenia w pozytywny sposób.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *